Левски Лукойл пак вкара 100 в Триадица, отказа Спартак Плевен

22-01-2021 18:45 | BGbasket.com

Резонна победа постигна Левски Лукойл срещу Спартак Плевен, със 100:67 в зала Триадица в София.

След поражението в Бургас и признанието за натрупаната умора, днес като титуляр за "сините", за втори път през този сезон бе Константин Тошков, а Тайрон Брезълтън игра само седем минути. Без видим признак за контузия, в тима на Спартак едва 7 минути игра и основният център Горан Остоич.

Левски тръгна очаквано резултатно в двубоя и до края на първата четвърт вече имаше двуцифрена преднина, която продължи да расте и във втория период. До почивката домакините вече бяха вкарали 56 точки и вървяха към нов мач в Триадица с над 100. В последните три сезона "сините" са особено резултатни именно на този столичен терен и реализират близо 100 или повече точки, а само в един мач не са минали кота 96.

Спартак се възползва от успокоението в лагера на съперника в третата част и я спечели, скъсявайки малко дистанцията, но Левски отново си върна солидното предимство в заключителната десетка. В нея домакините допуснаха само 11, срещу свои 27, за финалното 100:67.

Данило Тасич завърши с 18 точки и 8 борби за успеха, 17 добави Чавдар Костов, 15 Христо Захариев, а Герасим Николов и Венци Петков се записаха съответно с 12 и 11. Всеки от влезлите в игра за Левски реализира поне 1 кош.

За Спартак нов дабъл-дабъл отчете Димитър Маринчешки - 18 точки с 11 борби.