Шабла с победа в сблъсък от средата на класирането на ББЛ А група изток

(сн. ББЛ)
24-01-2021 18:09 | BGbasket.com

Шабла записа победа с 66:60 над Шумен в оспорван мач от източната ББЛ А група. Отборите се срещнаха в отложена среща от 6-ия кръг, като до момента момчетата на Саша Топчов са с 3 победи и 4 загуби, а днешният им съперник е с 3-3. По програма в следващия кръг Шабла гостува на Шоутайм, а Шумен – на Черно море Тича -2.

Дълго през първото полувреме домакините от Шабла поддържаха минимална преднина в резултата, като съперникът не позволяваше откъсване напред. Едва преди полувремето разликата стана двуцифрена, а на почивката таблото показваше 39:30. След подновяването на играта Шумен взе една част благодарение на силна серия в края ѝ, за да се приближи на пет точки. В крайна сметка срещата завърши драматично – след оспорвани минути се стигна до 60:60 при по-малко от две минути до края, но в края опитните Станислав Цонков, Ивайло Тодоров и Симеон Савов изведоха домакините до победа.

Йордан Гавраилов записа 18 точки и 6 борби за победителите, 13 плюс 5 борби и 4 асистенции добави Ивайло Тодоров, а с 10 точки, 15 борби и 7 асистенции приключи Станислав Цонков.

За Шумен Никола Николов регистрира 23 точки и 6 борби, а с 12 плюс 6 се отчете Теодор Димитров.