Берое Стара Загора без проблеми срещу Славия

(сн. facebook.com/Beroewomen)
13-02-2021 16:09 | BGbasket.com

Берое Стара Загора започна с убедителна победа участието си в първата тройка на женската А група. В столичната зала „Триадица“ тимът надви без проблеми Славия с 84:44, след като натрупа солиден аванс още от самото начало.

„Зелените“ имаха сериозни предимство в подкошието (53 срещу 29 борби), направиха повече асистенции (28 срещу 7) и демонстрираха много по-точен мерник при стрелбата от игра (47% срещу 25%).

След тази среща Берое Стара Загора и Монтана 2003 оглавяват временното класиране с по една победа, а след седмица ще се изправят един срещу друг. „Белите“ пък имат две загуби до момента.

Гостите стартираха мача със серия от 15:0, като повече от шест минути столичният тим не успяваше да се разпише. Воден от стартиралата силно Сара Бут, Берое увеличи преднината си на 21 точки, а след първата четвърт водеше с 25:9. Вторият период бе доста по-равностоен, а на почивката баскетболистките на Таня Гатева водеха с 43:25.

Третата част бе много сходна на първата, като старозагорският тим отново я спечели със подобна разлика и преди заключителните десет минути вече беше напред с 68:33. В оставащото време Берое продължи да увеличава аванса си и направи успеха си още по-изразителен.

Сара Бут бе над всички за успеха с 21 точки и 10 борби. Силно се включи и Гергана Иванова с 15 точки, за която това бе първи мач в шампионата през 2021 г. Виолина Кочева бе близо до дабъл-дабъл с 10 точки и 9 борби.

За Славия Йоланда Косса бе най-резултатна със 17 точки, 11 и 7 борби има Вероника Джикова.