С мисъл за Спас Натов: Черно море Тича се пребори за титлата при момчетата U14

(сн. Фен страница на БК Черно море Тича)
04-07-2021 17:42 | BGbasket.com

Черно море Тича е новият шампион в Държавното първенство за момчета U14. Във финалния мач във варненската зала „Христо Борисов“ тимът се наложи над носителя на Купата в тази възраст БУБА Баскетбол с 80:75.

Двубоят бе много равностоен, като на почивката резултатът бе 37:37. Равенството се запази и преди заключителната четвърт, която започна при 56:56. В последната част домакините вкараха няколко важни тройки и се откъснаха с 12 точки аванс, като до края столичани не успяха да направят обрат.

С успеха днес „моряците“ взеха реванш за загубата от този съперник в груповата фаза, като поражението бе и единственото за тима на Георги Бакалов в турнира.

По ирония на съдбата варненци, които взеха домакинството на финалите при 14-годишните в памет на Спас Натов, спечелиха трофея в деня, когато се навършват 40 дни от кончината му. По време на награждаването пък играчите и феновете в залата скандираха бурно името на легендата на българския баскетбол.

Именно Натов бе старши треньор на този отбор, преди да ни напусне внезапно, след което начело на тима застана Георги Бакалов.

Освен титлата в Държавното първенство, варненци завършват сезона и с бронз от турнира за Купата.