Турнир за 13-годишни се проведе в София

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
06-07-2021 18:05 | BGbasket.com

Турнир за 13-годишни момчета се проведе през уикенда в София. Надпреварата под името „Олимпийски устрем“ бе организирана от Олимпия Баскет, а в нея се включиха още ЦСКА, Спортни таланти и Славия.

Състезанието бе спечелено от ЦСКА, който на финала надви Славия с 51:49 в много оспорван мач. През първото полувреме армейците се с 34:19, но последва силна трета част за отбора на Славия, който успя да изравни. След многократни смени на водачеството до края, „червените“ измъкнаха успеха.

В мача за третото място Спортни таланти победи домакина Олимпия Баскет с 36:22 след по-силно второ полувреме.

Най-добър изпълнител на наказателни удари стана Никола Даскалов от ЦСКА, докато Павел Петров от Славия бе отличен за най-точен стрелец.

След награждаването председателят на Олимпия Баскет Емилия Варадинова сподели и мнението си за надпреварата: ,,Турнирът се проведе в емоционална и приятелска атмосфера. Децата имаха възможност да премерят сили на терена, да демонстрират устрем в баскетболното си майсторство и да бъдат окрилени от нови баскет мечти. Състезанието бе фактор за мотивация и спортно развитие.“