Загуба за жените U20 на старта на Чалънджъра в София

(сн. БФБ)
13-07-2021 21:51 | BGbasket.com

Националният отбор на България за жени U20 започна със загуба участието си на европейския Чалънджър в София. На старта на турнира в столичната зала „Триадица“ тимът ни, който е с далеч по-млад състав от останалите“, отстъпи на Италия с 46:66.

Следващият мач на нашите е утре от 20:00 часа срещу Белгия.

Двата тима си размениха по един кош на старта на мача, но много бързо гостите взеха предимство. Повече от седем минути нашите не успяваха да се разпишат, а благодарение на по-добрата си игра в подкошието италианките отбелязаха 16 безответни точки и след първата част се откъснаха с 20:5. Темпото се запази и през втория период, а на почивката съперникът ни водеше с 40:13. Тимът ни правеше и доста пропуски, като нито едно от момичетата не успя да се разпише повече от веднъж.

През второто полувреме баскетболистките на Лъчезар Коцев подобриха малко стрелбата си, но Италия продължаваше да владее инициативата и преди последната четвърт се откъсна с 57:26. Заключителните десет минути обаче стартираха със страхотна серия от 15:0 на българките, които заличиха част от пасива си. Италия обаче не допусна разликата да падне повече и спечели убедително.

Деана Стояновска завърши с 12 точки за България. Илияна Георгиева вкара 9, с 8 е Валентина Веселинова.

За гостите дабъл-дабъл от 16 точки и 13 борби записа Мериам Насрауи, 12 точки добави Силвия Пастрело.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ U20 (ЖЕНИ) - ИТАЛИЯ U20 (ЖЕНИ)