Девойките U18 сразиха втори съперник в София

(сн. БФБ)
28-07-2021 21:47 | BGbasket.com

Националният отбор по баскетбол за девойки U18 спечели и втория си мач от европейския Чалънджър в София. След победата срещу Швейцария на старта на турнира вчера, тази вечер тимът ни се наложи над Украйна със 70:59, след като водеше почти през целия мач.

В сряда България посреща Северна Македония, като двубоят отново е в 20:00 часа.

Още в началните минути на срещата българките взеха инициативата и след първата четвърт водеха с 16:12. Разликата в тяхна полза продължи да расте и през втория период, като на почивката тя бе най-голямата в мача до момента – 37:24. Подобно и на вчерашния мач, днес нашите момичета също вкарваха много точки от бързи атаки и играеха по-отборно от съперника си.

След паузата играта бе сравнително равностойна, като баскетболистките на Лъчезар Коцев поддържаха двуцифрения си аванс. В края на третата част обаче тимът ни остана без Йоана Вълчева, която получи контузия. Последната четвърт започна при 56:41 в тяхна полза, като до края те не дадоха шанс на съперника си да се върне в мача.

Илияна Георгиева бе най-резултатна за успеха с 29 точки, като силно се включи и Деана Стояновска с 24.

За Украйна Катерина Ткаченко отбеляза 14 точки, по 11 имат Вира Грумалюк и Христина Кулеша.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА УКРАЙНА U18 - БЪЛГАРИЯ U18

ПРОГРАМА, РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ НА ФИБА ЕВРО ЧАЛЪНДЖЪР 2021, СОФИЯ - ДЕВОЙКИ U18