Рилски спортист издържа една част срещу Олимпиакос

(сн. facebook.com/olympiacosbc)
29-08-2021 21:45 | Мария Маринова

Рилски спортист загуби контролата срещу Олимпиакос, която се проведе тази вечер в „Арена Ботевград“. Тимът от Самоков отстъпи на своя съперник със 77:100, като мачът бе равностоен единствено през първата четвърт, след което гостите показаха класата си и нямаха проблеми да спечелят.

Проверката бе първа и за двата тима преди началото на сезона, като с нея завърши и едноседмичният лагер на гръцкия гранд в България.

В залата бяха допуснати само ограничен брой зрители, като сред тях бе и президенът на Българската федерация по баскетбол Георги Глушков.

Двубоят започна изключително равностойно, като Рилски спортист поведе с 6:2 след две тройки на Златин Георгиев. Много бързо обаче Олимпиакос стигна до пълен обрат. В следващите минути играта вървеше кош за кош, а след първата четвърт тимът на Йоргос Бардзокас водеше с 23:22 след 8 точки на Александър Везенков, който бе и в стартовата петица.

Отборът от Пирея взе инициативата през втория период и след серия от 21:4 на старта му се откъсна в резултата, а на почивката водеше с 48:32. Преднината на тима можеше и да е още по-голяма, но тройка на Брандън Браун намали част от нея.

Високият 218 см център на Олимпиакос Мустафа Фал продължаваше да създава проблеми на българския тим в подкошието, докато Трей Портър още през първото полувреме бе натрупал три лични нарушения. Рилски спортист все пак заигра малко по-добре, но съперникът му поддържаше високата си резултатност и преди заключителната четвърт бе напред със 78:55, като последният кош в нея бе тройка със сирената на Деян Карамфилов.

Шест минути преди края авансът на Олимпиакос достигна 31 точки. Последва обаче серия от 9:0 на състава от Самоков, който намали част от изоставането си. До края играта бе сравнително равностойна, но крайният изход на мача отдавна бе ясен.

Мустафа Фал бе най-резултатен за победителите с 18 точки, по 13 имат Александър Везенков и Тайлър Дорси. Янулис Ларендзакис се отчете с 12 точки, 10 има Томас Уолкъп.

Павлин Иванов записа 16 точки за Рилски спортист, 14 добави Брандън Браун.

Тагове: Рилски спортист, Олимпиакос