Сашо Янев поведе Берое към успех в Плевен

11-10-2021 20:47 | BGbasket.com

Отборът на Берое надви Спартак при гостуването си в Плевен с 89:76 в последен мач от първия на в НБЛ. Проблемите с контузии от последните дни изглежда повлияха на домакините, които бяха без все още невъзстановените Максим Корниенко и Николай Маринов. Плевенчани изпитваха трудности в нападение, а старозагорци изиграха отличен мач. Играчите на треньора Бойко Миленков доминираха в борбата под коша (43-25), демонстрираха по-добра стрелба и водени от Александър Янев не допуснаха в нито един момент съперникът да поведе.

Серия от 7:0 на старозагорци сложи начало на двубоя и след 6 минути те вече водеха със 17:7. С дружни усилия Спартак намали изоставането си до 2 точки, но Берое владееше инициативата под двата коша и отново се откъсна до 26:19 след 10 минути игра. С епизодични проблясъци плевенчани опитаха да противодействат на съперника през втората част, но гостите на два пъти вдигнаха разликата до 13, а на почивката водеха с 42:33.

В началото на второто полувреме Берое продължи да трупа аванс, който стигна 17 точки в средата на третата четвърт, но силни изяви на Мартин Маринов и Николай Стоянов намалиха пасива на Спартак до 4 при 54:58 по-малко от минута преди края. Тройка на Аврамов направи резултата 57:60 преди последната четвърт и даде надежди на домакините за обрат. Баскетболистите на Берое обаче бързо си върнаха двуцифрения аванс и не позволиха на състава от Плевен да застраши сериозно лидерството им.

Сашо Янев бе най-полезен за победителите и завърши с дабъл-дабъл от 22 точки и 11 борби. Антон Кук реализира 19 точки, като добави 7 борби и 3 асистенции. Обина Олека вкара 14 и овладя 9 борби, а Седариан Рейнс се отчете с 11 точки и 6 бобри.

За Спартак Плевен Божидар Аврамов реализира 14 точки и добави 6 асистенции, Мартин Маринов вкара 13, а Николай Стоянов завърши с 11 точки и 9 борби. Димитър Маринчешки пък се отчете с 12 точки.

В следващия кръг на 16-и октомври Спартак гостува на Балкан, а Берое ще играе срещу Академик в Пловдив на 18-и октомври. Преди това старозагорци ще започнат участието си в Балканската лига в четвъртък, 14-и октомври.