Академик с летящ старт в Балканската лига

12-10-2021 21:55 | BGbasket.com

Финалистът от миналия сезон в Балканската лига Академик Пловдив изигра отличен мач за начало на новата състезателна година в турнира. Пловдивчани победиха като гост Сигал Прищина с 94:85.

Академик стартира нелошо мача и в първите минути срещата вървеше много равностойно. В последните минути от първата четвърт обаче Сигал направи силна серия и се откъсна напред. Разликата скочи до двуцифрено число с тройка за домакините, на които стрелбата от разстояние вървеше страхотно.

На нея разчитаха косоварите и във втория период, а разлика се получи и от наказателните удари - Академик не бе изпълнявал нито един до средата на втората част. Това изравни и везните в момента, в който пловдивчани догониха Сигал с точки от фаул. В последната минута от полувремето те вече бяха само на две от противника и всичко се върна отначало за второто полувреме.

Академик излезе много вдъхновено за тази втора половина от срещата и в средата на частта вече направи пълен обрат.

Оттам до края българският тим не изпусна аванса си, въпреки щурма на Прищина в заключителния период.

Страхотен за Академик бе Томислав Минков с 26 точки в актива си и мечтани проценти - 9/10 за две точки и 2/3 от тройката.

15 вкара Васил Бачев, 14 - Николай Николов с още 10 борби и 14 - Неманя Бешович. 11 отбеляза и Николай Титков, като гардът направи и 10 асистенции и взе 7 борби.

Дейшон Бърк стана най-резултатен за домакините с 26 точки.
В четвъртък е следващият мач на Академик в Балканската лига - гостуване на Ибър в Черна гора.