Шампион 2006 даде старт на женското първенство с победа в Пловдив

(Сн: plovdivskinovini.bg)
16-10-2021 15:30 | BGbasket.com

Шампион 2006 записа първата победа за сезона в женската А група, като на старта на сезона победи Академик в Пловдив с 48:77.

Столичният тим бе по-добър от началото до края, като прогресивно увеличаваше преднината си.

За цялото първо полувреме Академик отбеляза колкото точки имаше Шампион само в началната четвъртина - 17. На почивката разликата бе 17:38.

Шампион не свали много оборотите и след подновяването на играта и преди края на третия период разликата вече бе над 30 точки.

Четвъртата част се доиграваше без интрига и само оформи кройното 48:77.

Ванина Василева записа дабъл-дабъл от 18 точки и 11 асистенции, като игра най-много минути. Микаела Дамянова се отчете с 10 точки, толкова вкара и София Александрова, Диана Несторова и Елена Димова - по 9.

За Академик Десислава Хилендарова вкара най-много - 14. 8 добави Николета Даракчиева, а Анна Римпова бе на терена 31 минути за 7 точки и 4 борби.