Монтана 2003 с убедителна победа на старта в А група

16-10-2021 16:42 | BGbasket.com

Монтана 2003 започна с убедителна победа участието си в новия сезон в женската А група. На свой терен един от фаворитите и през тази година очаквано не срещна затруднения срещу Славия, печелейки мача с 89:47.

Домакините взеха инициативата още в началните минути и водени от много силно стартиралата Христина Иванова, след първата четвърт се откъснаха с 26:12. Серия от 7:0 в полза на баскетболистките на Мануел Марков даде старт на втория период, след което те поддържаха разлика от около 20 точки и на почивката водеха с 48:24.

След паузата резултатността спадна, но Монтана 2003 поддържаше солиден аванс и преди последната четвърт бе напред с 65:32. Въпреки че в оставащото време целият титулярен състав на домакините получи почивка, те нямаха проблем да задържат преднината си и да спечелят още по-убедително.

Победителите имаха предимство по всички показатели, но най-осезаемо то бе при борбите (54 срещу 26).

Александра Петрова завърши с 21 точки и 8 борби за успеха. Христина Иванова вкара 17 точки, с 13 и 12 борби е Марая Кинг, Санта Окоцките-Балтокиене реализира 11 точки, 10 добави Виктория Стойчева.

За Славия единствено Виолета Григорова завърши с двуцифрен актив, вкарвайки 12 точки. С 9 е Вероника Джикова.