Пищиков вдъхнови Балкан -2 за втора победа, Правец надви Енигма

(сн. ББЛ)
20-11-2021 18:01 | BGbasket.com

Балкан -2 и Правец спечелиха днешните двубои от регион Запад на ББЛ А група. Мачовете се проведоха този следобед в „Арена Ботевград“.

Балкан -2 записа втора победа за сезона, след като в първия мач за деня надви Политехника с 97:79.

След оспорвано начало, „зелените“ бързо натрупаха двуцифрена преднина, а след десет минути игра водеха с 27:20. Високата резултатност се запази и през втория период, а на почивката предимството отново бе за домакините – 49:44. Столичният тим стигна до пълен обрат след почивката, но ботевградчани бързо върнаха водачеството си и не го изпуснаха до последно.

Страхотен мач за победителите изигра 17-годишният Илиян Пищиков, който завърши срещата с 42 точки, като вкара и 7 от общо 13-те тройки на отбора си в мача. Дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби записа Михаил Гавазов, а центърът на мъжкия отбор на Балкан Денислав Вутев се отчете с 13 точки и 7 борби.

За Политехника бившият национал Стефан Георгиев - Торо отново бе най-резултатен с 20 точки, а Ивайло Константинов завърши с 14 точки, 11 борби и 7 асистенции.

Другата среща бе още по-оспорвана, като в нея Правец се наложи над Енигма Фойеверк със 76:69.

Двата тима си размениха по една четвърт през първото полувреме. Отборът на Иван Коцев поведе с 26:18 след десет минути игра, но малко преди почивката съперникът му обърна за 40:38. Правец направи нов обрат в началото на второто полувреме, но без да успее да натрупа солидна преднина. На няколко пъти баскетболистите на Георги Давидов скъсяваха разликата едва на 2-3 точки, но опонентът им удържа преднината си до края и спечели.

Даниел Милчев бе над всички за успеха с 18 точки и 13 борби. По 12 точки отбелязаха Костадин Лазаров и Павлин Ганчев (13 борби), а с 11 точки, 8 борби и 8 асистенции е Тодор Колев.

За Енигма Фойерверк Преслав Неделчев записа 18 точки и 7 борби. Красимир Петров е със 17 точки и 10 борби, Любомир Орешаров има 16 точки и 7 борби, а Виктор Германов добави 14 точки.