ИУ грабна дербито със Шабла с 10 тройки, успехи за Шумен-2 и Светкавица

(сн. ББЛ)
28-11-2021 19:37 | BGbasket.com

ИУ постигна инфарктна победа срещу Шабла със 71:69 в едно от дербитата на Изток в ББЛ.

Двубоят се реши в последната минута и половина, след като две преди сирената резултатът бе равен.

Момчетата на Петко Делев иначе бяха напред през почти целия сблъсък. Само в кратки моменти обаче разликата бе двуцифрена, като от средата на третия период до края пасивът на Шабла бе само 5-6 точки.

6 беше тя и три минути преди сирената, преди две поредни тройки на Илхан Арабаджиев да изравнят до 68:68.

Великолепният от тройката тим на ИУ обаче използва най-силното си оръжие и Цветан Савов на практика донесе успеха на своите с 10-и точен удар от разстояние.

В последните 90 секунди от мач никой не вкара от игра и така приключи всичко.

Николай Маринов вкара 22 за ИУ, Петър Христов завърши със 17 точки и 9 борби, 11 с 12 борби записа Емил Михалев.

За Шабла 19 отбеляза Симеон Михайлов с 14 борби.

Шумен-2 се справи с шампиона в региона от миналия сезон Шоутайм, побеждавайки го на свой терен с 83:70 за петия си пореден успех.

След поредица от размени на кошове на старта, домакините поведоха с 22:20 след десет минути игра. Те се откъснаха с 13 точки през втория период, а на почивката бяха напред с 45:38.

Варненският тим стигна до пълен обрат след паузата, но Шумен -2 бързо си върна водачеството и не го изпусна до последно.

По 15 точки за успеха вкараха Константин Паисиев (7 борби) и Теодор Димитров.

С по 13 точки са Виктор Серафимов (8 асистенции) и Ростислав Тончев (8 борби), а по 12 точки добавиха Симеон Георгиев (12 борби) и Аристидис Папатеодору.

Над всички за Шоутайм бе Красимир Димитров с 34 точки и 9 борби, Антон Диков вкара 11 точки.

Светкавица се наложи над тима на Ънстопабъл със 79:58 в последния мач от кръга на Изток.

Само Александър Янчев и Сашо Георгиев имаха повече точки от целия тим на Ънстопабъл през първото полувреме - 30 за двамата заедно.

В третия период Светкавица излезе малко по-неубедително и Ънстопабъл скъси дистанцията, но страхотна последна част за символичния домакин - 20:7 - им донесе победата.

25 точки вкара Янчев, 18 - Георгиев, 17 - Димитър Янчев. Калоян Стоянов завърши с 6 точки и 17 борби.

Иван Иванов отбеляза 20 за Ънстопабъл, с 15 борби.