Серията на Чавдар продължава, победи за Чардафон и Бавни и яростни

(сн. ББЛ)
28-11-2021 20:07 | BGbasket.com

Чавдар Троян продължава да е без загуба от началото на сезона в регион Център на ББЛ А група. Тимът записа шеста поредна победа, след като на свой терен днес надви Вихър Айтос с 87:81.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, като на почивката баскетболистите на Лъчезар Диков водеха с 43:41. Те се откъснаха с 24 точки след паузата, а преди заключителната четвърт бяха напред със 75:58. Гостите заличиха голяма част от пасива си в оставащото време, но Чавдар все пак удържа водачеството си и спечели.

Камен Пенчев завърши с 24 точки и 7 асистенции за победителите. Радослав Кочев е с 16 точки и 10 борби, Георги Бойнов реализира 13 точки, 12 има Цветослав Острев.

За Вихър над всички бе Стоян Милчев с 42 точки и 9 борби. Георги Стоянов се отчете с 13 точки и 8 борби, а Александър Коешинов добави 10 точки.

Чардафон нанесе шеста поредна загуба на младия състав на Дунав, побеждавайки го със 75:61. Русенци поведоха с 19:18 след първата четвърт, но след серия от 22:3 в края на полувремето, на почивката отборът от Габрово обърна за 46:26. След паузата Чардафон поддържаше двуцифрена разлика и не я изпусна до последно.

Боримир Алексиев бе в основата на успеха с 25 точки, със 17 и 9 борби е Георги Ненов.

За съперника Теодор Трифонов се отчете със 17 точки, 8 борби, 6 асистенции и 8 откраднати топки, но и с най-много грешки – 9. Дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби има Асен Нейков.

В последния мач за деня Бавни и яростни надви Локомотив Горна Оряховица с 83:73. Символичните домакини с мача поведоха с 21:16 след десет минути игра, а след в края на първото полувреме имаха минимален аванс при 47:46. След паузата обаче тимът от Плевен стигна до пълен обрат и преди заключителната четвърт водеше с 68:65. В оставащото време резултатността спадна, но Бавни и яростни спечели и тази част, а с това и мача.