Левски не допусна изненада срещу Ямбол в София

(сн. Петър Каменски)
04-12-2021 19:54 | BGbasket.com

Левски записа трудна победа в Националната баскетболна лига. В среща, изиграна тази вечер в зала „Триадица“ в София, тимът надви Ямбол с 85:81. Баскетболистите на Константин Папазов водеха през целия мач, на моменти и с 19 точки, но накрая от тях останаха едва 3, и до последно трябваше да треперят за крайния успех.

В тази среща столичният тим отново бе без Чавдар Костов, който изкълчи глезен по време на квалификацията на националния отбор с Босна и Херцеговина, и претърпелия операция преди време Христо Захариев. Цветомир Чернокожев се завърна в групата, но не взе участие в срещата. Гостите пък не можеха да разчитат на Кортни Аликзандър, който си тръгна в паузата.

Победата бе шеста за Левски, който има и една загуба, докато Ямбол е с баланс 1-5.

Домакините взеха инициативата още в началото и за по-малко от четири минути вече имаха двуцифрена преднина при 13:3. Те бяха точни и при петте си опита от тройката в тази четвърт, което направи и разликата между двата тима и след края й водеха с 29:17.

През втория период играта бе доста по-равностойна, като на почивката Левски бе напред с 47:34, след като общо 29 от точките на тима до почивката бяха вкарани от Марио Литъл и Ивица Радич.

Второто полувреме стартира сравнително равностойно, след което Ямбол вкара 8 поредни точки и принуди съперника си да вземе прекъсване при 52:47. След него обаче последваха две бързи тройки на Николай Михайлов, които отново вдигнаха разликата. Тя достигна и 19 точки, но преди заключителната четвърт Ямбол намали за 60:73 след две поредни точни стрелби от далечно разстояние на Дарин Иванов.

Подемът в играта на гостите продължи, а след нова серия от 8-0, този път на Джеремая Пейдж и По Брайънт, те отново намалиха пасива си за 68:73. Левски за пореден път увеличи преднината си, но не успя да я задържи и 37 секунди преди сирената водеше едва с 3 – 83:80. До края последва размяна на наказателни удари, а домакините успяха да удържат водачеството си и да спечелят.

Ивица Радич бе най-резултатен за победителите с 21 точки, като овладя и 8 борби. Марио Литъл вкара 20 точки, а по 16 имат Николай Михайлов (6 борби, 7 асистенции) и Венцислав Петков.

За Ямбол над всички с 24 точки и 8 борби бе Джеремая Пейдж, а по 12 вкараха Тадж Ридли и Дарин Иванов.