Левски се справи с Берое след силен мач на Радич

18-12-2021 20:41 | BGbasket.com

Левски записа седма победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Тимът спечели дербито с Берое тази вечер в столичната зала „Универсиада“, побеждавайки го с 97:85. С основен принос за успеха бе Ивица Радич, който завърши срещата с 30 точки и 13 борби.

Шампионите водеха през повечето време, като удържаха преднината си до последно, въпреки силните финални минути на опонента си. Те отново бяха без Христо Захариев, като мачът пропуснаха също Чавдар Костов и Николай Михайлов. Заради различни травми пък Бойко Миленков не можеше да разчита на Обина Олека и Виктор Маргаритов.

След тази среща Левски е с баланс 7-2, като следващият му мач от НБЛ е гостуване на Балкан в Ботевград. Загубата бе пета за Берое от осем двубоя, а преди празниците тимът ще посрещне Ямбол.

Двубоят започна доста равностойно и с размени на водачеството. В края на първата четвърт обаче домакините взеха леко предимство и след десет минути игра поведоха с 23:16. Играта продължи кош за кош, но малко след това разликата в полза на Левски стана двуцифрена, а на почивката баскетболистите на Константин Папазов бяха напред с 48:36.

Подемът в играта на столичния тим продължи и след паузата. Постепенно той продължи да увеличава преднината си, като преди последната четвърт водеше със 74:55. Берое обаче не се отказа и се възползва от отпускането в редиците на съперника. Тимът свали разликата само на 8 точки, но времето не стигна за търсене на пълен обрат.

Ивица Радич бе водещият реализатор за отбора си с 30 точки, с 26 и 8 асистенции е Илайджа Митру-Лонг. Марио Литъл реализира 14 точки, 13 добави Венцислав Петков.

За Берое Антон Кук вкара 27 точки и направи 8 асистенции. Дамян Минков записа 15 точки, по 14 имат Александър Янев (10 борби) и Седариан Рейнс (13 борби), а 10 точки отбеляза Мартин Сотиров.