Един наказателен удар реши Берое-Сигал

(Сн: balkanleague.net)
20-12-2021 21:01 | BGbasket.com

Берое остана на една ръка разстояние от победа над Сигал Прищина в Балканската лига като отстъпи с 93:94 на косоварите.

Решаващ наказателен удар определи крайния изход, след като Николас Томсик бе фаулиран на тройката от Михаил Комбаков секунда преди сирената.

Прищина има гостуване и в Пловдив на Академик след два дни.

Страхотен мач за Берое направи Александър Янев с 28 точки и 15 борби. Домакините спечелиха убедително борбата под коша и направиха 25 асистенции.

В игра за старозагорци се завърна най-полезният състезател на тима Обина Олека, който лекуваше травма, като извън състава остана само Виктор Маргаритов. Олека се включи в игра в третата част, но присъствието му веднага се усети на терена.

Иначе Берое изигра отлична първа част, в която ограничи косоварите само до 10 точки и поведе с двуцифрен аванс. Сигал отговори ударно във втората част, когато от своя страна наниза 33 точки и се оттегли с преднина от 3 на почивката.

В третата четвърт Берое отново показа добри минути, с включването и на Олека в тази десетка. Бойко Миленков реши да не рискува повече с Олека и в последната част, като го остави на пейката, но останалата част от състава продължи здравата битка.

Берое успя да настигне и да поведе в последната четвърт, и независимо, че Прищина на няколко пъти отново излизаше напред, домакините не се предаваха. След размяна на кошове в края, финалните секунди дойдоха при 93:93, когато дойде и нарушението, което съдиите видяха на Комбаков срещу Томсик, разделило двата състава.

Освен дабъл-дабъла на Янев, 16 точки вкара Седариан Рейнс, 14 - Антон Куук.

Въпреки че получи удар в главата и игра с превръзка до края на мача, Дамян Минков успя да помогне на своите с 12 точки и 7 борби.