Хебър надви Енигма в трилър, победи за Фаб Файв и Политехника

(сн. ББЛ)
16-01-2022 21:50 | BGbasket.com

Хебър, Фаб Файв и Политехника спечелиха днешните мачове от регион Запад на ББЛ А група, които се проведоха в залата на „Локомотив“ в столицата.

В най-драматичния мач днес Хебър победи Енигма Фойерверк с 91:86 след продължение. Столичният тим поведе с двуцифрена разлика само за няколко минути игра, но след първата част съперникът му обърна за 22:20. Втората четвърт също бе много оспорвана, като на почивката Хебър отново имаше минимален аванс при 38:34. След паузата отборът на Веселин Веселинов дръпна с 11 точки, но Енигма бързо стигна до нов обрат, като преди последната четвърт резултатът бе равен - 58:58. По-малко от седем минути преди края отборът на Георги Давидов се откъсна с 10 точки и по всичко изглеждаше, че ще спечели мача. В самия край обаче Хебър успя да изравни и да прати мача в продължение, където измъкна успеха.

Станислав Славейков направи дабъл-дабъл за победителите от 27 точки и 13 борби. Стоян Петков се отчете с 23 точки и 9 борби. Герасим Николов има 12 точки и 8 борби, а 10 точки записа Боян Тенев.

Над всички за Енигма бе Красимир Петров с 37 точки и 11 борби. Виктор Германов добави 20 точки, с 10 е Иво Славчев.

Фаб Файв спечели дербито с ЦСКА, побеждавайки го с 57:46. Баскетболистите поведоха още в началните минути и до края не изпуснаха водачеството си. Те дръпнаха с 20:11 след първата четвърт, а на почивката преднината им вече бе двуцифрена – 36:23. През второто полувреме „червените“ успяха да свалят изоставането си до 7 точки, но не и да застрашат сериозно преднината на съперника.

Камен Атанасов бе над всички за успеха с 28 точки и 10 борби, като дабъл-дабъл записа и Георги Кръстев – 13 точки и 13 борби.

За ЦСКА Асен Попов завърши с 11 точки и 15 борби.

В последния мач за деня Политехника надви убедително Локомотив София със 108:67. След много резултатна първа четвърт баскетболистите на Янко Янчев водеха с 28:23, а на почивката се откъснаха с 53:37. Разликата в тяхна полза продължи да расте и преди последната четвърт те вече бяха напред с 80:51, като до края нямаха проблем да спечелят убедително.

По 16 точки за победителите реализираха Стефан Георгиев (9 борби) и Филип Сребров. Ивайло Константинов отбеляза 15 точки, с 12 е Апостол Щерев, а по 10 добавиха Йордан Кирилов (7 борби) и Лъчезар Везирски.

Иван Павлов бе над всички за Локомотив София с 26 точки. Кристиян Челенков записа 12, с 10 е Радослав Колев.