Спартак Плевен не се затрудни срещу Шумен

22-01-2022 19:45 | BGbasket.com

Спартак Плевен победи Шумен със 100:74 като домакин в мач от 15 кръг на Националната баскетболна лига. Плевенчани постигнаха шеста победа от 12-те срещи, които изиграха до момента, а за Шумен поражението бе 13-о от 14 мача.

След оспорваната първа четвърт, домакините овладяха инициативата и контролираха двубоя. Те имаха преимущество почти по всички показатели и се възползваха от проблемите в състава на Шумен, който бе воден от помощник треньора Звонко Папак. Центърът Милош Чойбашич остана на пейката почти през целия мач и записа едва 52 секунди през второто полувреме.

Спартак поведе с 21:19 в края на първата част, а след три минути и половина дръпна с 9 точки. Въпреки опитите на гостите да се задържат близо в резултата, плевенчани вдигнаха разликата до 15 точки на почивката – 47:32. През второто полувреме баскетболистите на Спартак доминираха, още в третата част поведоха с над 20 точки, а преди последните 10 минути резултатът бе 79:55. Най-голямата разлика в мача достигна 35 точки в полза на домакините.

Николай Стоянов бе най-резултатен за Спартак с 19 точки и 4 асистенции. Симеон Илиев завърши с 18 точки и 7 борби, а Божидар Аврамов се отчете с 15 точки 6 борби и 3 асистенции.

За Шумен Маркъс Майърс допринесе с 19 точки, 5 борби и 6 асистенции, а Деян Белич оформи дабъл-дабъл от 15 точки и 15 борби.

В следващия кръг Спартак Плевен гостува на Левски на 29 януари, а мачът на Шумен с Берое е отложен и така на 5 февруари тимът ще гостува на Балкан в Ботевград.