Монтана 2003 удържа Орлови за пета победа в Адриатическата лига

(сн. waba-league.com)
26-01-2022 19:55 | BGbasket.com

Баскетболистките на Монтана 2003 победиха босненския Орлови като домакини със 75:71 в двубой от втория етап на Адриатическата лига. Така българския тим събра актив от 5 победи и 3 загуби в т.нар. Суперлига в регионалната надпревара. За състава от Баня Лука поражението бе пето.

Въпреки че Монтана 2003 превъзхождаше противника в първите три част, позволи изравняване в последната, но все пак не се пречупи и удържа опита за обрат на Орлови. Воденият от старши треньора Мануел Марков тим дръпна с 29:17 след първата част и задържа аванса си около десетина точки до 47:36 на почивката. Последва равностойна трета част, в която състезателките на Монтана 2003 поддържаха преднината си, достигнала 16 точки при 61:45 шест минути след подновяването на играта. В оставащото време гостите направиха серия от 10:4 и последната четвърт започна при 65:55 в полза на Монтана 2003.

Домакините водеха със 71:61 при оставащи по-малко от 7 минути, но баскетболистките на Орлови вкараха 10 безответни точки и изравниха за 71:71 минута и 45 секунди преди края, възползвайки се от зачестилите пропуски на състезателките от Монтана. Христина Иванова отбеляза ключова тройка в ответната атака за домакините, до края Орлови не успя да реализира, а Димана Георгиева бе фаулирана и отбеляза един наказателен удар за крайното 75:71.

Най-резултатна за Монтана 2003 беше Христина Иванова с 31 точки, от които 5 тройки. Тя добави 7 борби и 4 асистенции на сметката си. Санта Окоцките-Балткоиене завърши със 17 точки, 7 борби и 5 асистенции, а Марая Кинг се отчете с 12 точки и 12 борби.

За Орлови Тамара Раич отбеляза 16 точки, 2 борби и 2 асистенции, а Владинка Ерак се включи с 15 точки и 12 борби.

В следващия си мач на 3 февруари Монтана 2003 приема сръбския Войводина 021.