Черно море държа Левски на нокти, но не успя да спре `сините`

08-03-2022 20:53 | BGbasket.com

Левски започна с победа над Черно море - 92:73 - последното завъртане в редовния сезон в НБЛ.

За "сините" това бе трети мач за четири дни и втори в два поредни дни, след гостуването на Черноморец в понеделник.

Успехът е пети поред за Левски във всички турнири.

Въпреки поражението, Черно море показа доста битка и се възползва от умората в противника, за да го държи нащрек докрая.

След 2:2 Левски направи серия от 14-0 и на практика взе комфортен аванс, който да го държи напред в мача. В първата четвърт разликата продължи да расте, а в началото на втората стигна и до 20 точки.

Това очаквано доведе до отпускане на "сините", а Черно море веднага се възползва по най-добрия начин. Домакините не само изравниха играта, но и спечелиха втория период, за да стопят половината от изоставането си. Те стигнаха до пасив от само 8 точки след силна поредица, а почивката дойде при 43:32 за Левски.

Черно море не се отказа и продължи да играе агресивно и през второто полувреме, но не успяваше да спре нападенията на противника. Левски вкарваше много и след няколко тройки отново бе с 20 напред.

По същия начин протече и последната част, в която гостите се откъсваха напред, а варненци се връщаха до десетина точки.

С 23 точки за победата завърши Венцислав Петков, десети дабъл-дабъл за сезона регистрира Ивица Радич с 19 точки и 10 борби. 15 с 9 борби записа Цветомир Чернокожев, 17 отбеляза Марио Литъл с 8 асистенции.

За Черно море 19 отбеляза Мартин Коцев, 15 - Цветомир Куртев и 13 - Мартин Йорданов.