Черноморец прекъсна негативната серия

09-03-2022 20:52 | BGbasket.com

Черноморец прекъсна негативната си серия в Националната баскетболна лига. След петте поредни загуби, тимът се върна на победния път, след като надви трудно Академик Пловдив със 76:66 тази вечер в зала „Бойчо Брънзов“.

Двубоят премина през няколко обрата, като крайният изход не бе ясен до последните минути.

След тази среща Черноморец е с баланс 12-7, като в следващия кръг гостува на Шумен. Академик вече е с 8-11, като загубата бе трета поредна през сезона срещу този съперник. В следващия кръг за пловдивския тим предстои визита на Берое.

Баскетболистите на Васил Евтимов поведоха със 7:0 на старта на мача и поддържаха крехък аванс и в следващите минути. Въпреки че гостите успяха да се доближат само на точка, те така и не успяваха да се разпишат от тройката и след първата част Черноморец бе напред с 21:16.

През втория период обаче ролите се размениха. Академик заигра по-добре в подкошието и намали грешките, като бързо стигна до пълен обрат, правейки серия от 12:3. Преднината на тима достигна  и 7 точки, а на почивката бе напред с 38:35.

След паузата играта тръгна кош за кош, като отборът от Пловдив поддържаше крехък аванс. Домакините обаче завършиха частта със серия от 11:3 и преди решителната четвърт обърнаха за 55:49.

Подемът в играта на Черноморец продължи и много малко след началото на последната част тимът поведе с двуцифрена разлика за първи път в мача. Академик продължи да търси нов обрат, но бургаският тим удържа водачеството си до последно.

Георги Боянов отново бе над всички за победителите с дабъл-дабъл от 24 точки и 17 борби. Тихомир Желев записа 17 точки, с 13 е Влатко Гранич. Антъни Дженюари, който получи травма в хода на мача, завърши с 11.

За съперника най-резултатен бе Васил Бачев с 16 точки. Дейшон Найт реализира 15 с 8 асистенции, а с 12 точки и 8 борби е Ник Фулард.