Спартак оцеля във Варна след сериозен отпор от Черно море

19-03-2022 20:00 | BGbasket.com

Спартак Плевен постигна драматична победа в Националната баскетболна лига. Тимът надви като гост Черно море Тича днес във Варна с 91:82 след много оспорван мач с куп обрати. Младият тим на домакините оказа сериозна съпротива на своя съперник, като навакса и двуцифрено изоставане и малко не му достигне да поднесе изненадата в края. Гостите бяха без Божидар Аврамов в този мач.

Победата бе 12-а за отбора от Плевен, който има и 9 загуби, а в следващия кръг гостува на лидера Рилски спортист. Варненският тим остава последен с баланс 1-20, като му предстои визита на Берое в Стара Загора.

Двубоят започна много равностойно, като и двата тима разчитаха основно на играта в подкошието. Нито един от тях обаче не успя да дръпне с повече от 4 точки разлика и след десет минути игра домакините имаха минимален аванс при 25:24. „Моряците“ направиха серия от 7:0 малко след началото на втория период. Спартак бързо си върна водачеството и на почивката отново бе напред – 48:45, след като половината от точките му бяха вкарани от Николай Стоянов и Ивко Ивков.

Баскетболистите на Тодор Тодоров взеха инициативата след паузата и само за четири минути направиха преднината си двуцифрена – 60:50. Домакините обаче не позволиха разликата да скочи още и преди последната част намалиха за 62:68. Черно море продължи да оказва сериозна съпротива на по-опитния си съперник и през последната част, а след като на два пъти се доближава само на точка, близо две минути преди края тройка на Лъчезар Тошков възстанови равенството за 78:78. Отборът на Даниел Клечков имаше възможност и да направи пълен обрат, но Спартак завърши мача със серия от 13:4 и измъкна успеха.

Ивко Ивков бе най-резултатен за победителите с 23 точки. По 17 отбелязаха Мартин Маринов и Коча Йовович, а с 14 и 8 борби завърши Димитър Маринчешки.

За Черно море над всички бе капитанът Веселин Георгиев с 21 точки (5 тройки). Лъчезар Тошков отбеляза 13 точки, с 11 и 8 борби е Мартин Йорданов, а 10 точки добави Мартин Коцев.