Балкан с осем поред след драма с Берое

(сн. balkan-basket.com)
21-03-2022 20:45 | BGbasket.com

Балкан постигна осма поредна победа в Националната баскетболна лига. В среща, изиграна тази вечер в „Арена Ботевград“, тимът се наложи трудно над Берое с 85:76. Домакините водеха през повечето време, въпреки че съперникът им стигна до обрат през второто полувреме, като до последните минути победителят не бе ясен. В тази среща гостите бяха без Антон Кук.

Ботевградският тим направи 19 грешки срещу 12, но компенсира с по-добра игра под коша, а и Берое изпусна 9 наказателни удара в мача.

След тази среща баскетболистите на Небойша Видич са с баланс 17-4, докато тимът на Бойко Миленков е с 11-10. Двубоят бе последен и за двата тима преди предстоящия турнир за Купата на България, където те ще се изправят съответно срещу Ямбол и Черноморец.

След размяна на кошове на старта, гостите направиха серия от 9:0 след 7 поредни точки на Седариан Рейнс и дръпнаха с 12:6. Те поддържаха крехък аванс в следващите минути, но водени от Амад Рори, „зелените“ завършиха силно частта и обърнаха за 26:24.

Подемът в играта на домакините продължи и през втория период. Те имаха много добра успеваемост при стрелбата, а Дерик Маркс също се разигра и на няколко пъти те повеждаха с 9 точки. Берое успя да изравни малко преди почивката, възползвайки се от повечето грешки на съперника, но тройка на Рори със сирената отново изведе Балкан напред – 48:45.

Отборът от Ботевград имаше крехка преднина в началото на второто полувреме. Последваха обаче три минути без кош, като старозагорският тим стигна до пълен обрат след 10 безответни точки за 57:54, основно благодарение на Обина Олека. Серията бе прекъсната от Крис Минков, а в края на частта тимът му стигна до нов обрат при 64:60.

В оставащото време Балкан имаше аванс от няколко точки и въпреки натиска на гостите, успя да удържи водачеството си до последно. В последните минути Седариан Рейнс не игра за натрупани лични нарушения.

Дерик Маркс бе най-резултатен за победителите с 23 точки. Амад Рори вкара 19, а по 12 вкараха Крисчън Джоунс и Димитър Димитров (7 борби).

За Берое Обина Олека записа дабъл-дабъл от 21 точки и 10 борби. Седариан Рейнс се отчете с 18 точки и 9 борби, а 13 точки и 7 асистенции има Джордан Бърнс.