Рилски спортист вкара 125 на изцяло български Берое

Рилски спортист вкара 125  на изцяло български Берое
(сн. НБЛ, архив)
06-04-2022 20:21 | BGbasket.com

Рилски спортист записа нова убедителна победа в Националната баскетболна лига. Въпреки че бе без капитана си Златин Георгиев, тимът спечели без проблеми гостуването си на Берое, побеждавайки го със 125:76, след като водеше убедително през цялото време. Двубоят продължи и рекордно кратко време – едва час и 15 минути.

Домакините имаха проблеми още преди мача, като отсъстваха и четиримата чужденци – Джордан Бърнс, Седариан Рейнс, Обина Олека и Антон Кук. Така старши треньорът Бойко Миленков трябваше да се справя изцяло с български състав, а за да запълни групата от осем човека, в нея за първи път бе включен юношата Калоян Колчев. На практика обаче отборът бе със седем състезатели, тъй като друг млад играч – Георги Бошнаков, така и не се появи в игра. Очакванията за липса на интрига още преди срещата доведоха и до падането й от телевизионен ефир, въпреки че първоначално тя бе предвидена за излъчване.

Освен късата ротация за Берое, преднината на отбора от Самоков дойде и от впечатляващите проценти успеваемост. Играчите стреляха 72% от игра, като вкараха 14 тройки и направиха само 7 пропуска за две точки от 47 опита! Освен това те доминираха също при борбите и асистенциите.

След успеха днес Рилски спортист е все по-близо до това да спечели първото място в редовния сезон и на теория. Тимът вече е с баланс 21-2, а в следващия кръг приема втория Балкан. Берое остава с 11-11, като още утре трябва да играе у дома срещу Черно море Тича в отложен мач.

В началото и двата тима залагаха основно на играта в подкошието, където обаче гостите доминираха. След равностойните няколко минути на старта, водени от Трей Портър и Брандън Браун, те вкараха 15 безответни точки, а след първата част се откъснаха с 35:14.

Въпреки че Людмил Хаджисотиров извади от игра цялата си титулярна петица, отборът му поддържаше солиден аванс Тимът вкара шест тройки само за тази четвърт и на почивката водеше с 63:38.

Високата резултатност и от двата отбора се запази и след паузата. Рилски спортист обаче продължи да има много висока успеваемост. Само за няколко минути разликата мина границата от 30 точки, а преди последната четвърт отборът водеше с 98:62.

Ситуацията не се промени и в оставащото време. Гостите продължаваха да доминират и направиха успеха си още по-изразителен.

Всички играчи на победителите получиха минути. Най-резултатен бе Трей Портър с 22 точки. Барет Бенсън се отчете с 20 и 7 борби, а по 13 точки добавиха Коди Карлсън (9 борби) и Ей Джей Хес.

За Берое 19 точки вкара Дамян Минков. Мартин Сотиров отбеляза 17, с 15 е Александър Янев, а 10 със 7 борби записа Михаил Комбаков.