Берое надви Черно море Тича във втория си мач за 24 часа

07-04-2022 21:54 | BGbasket.com

Отборът на Берое победи Черно море Тича със 74:64 в отложен мач от 22-ия кръг в Националната баскетболна лига. Това бе втори мач за старозагорци в рамките на 24 часа. За разлика от вчерашния сблъсък с Рилски спортист, когато старозагорци играха изцяло в български състав, днес на линия бяха двама от чужденците – Седариан Рейнс и Антон Кук и помогнаха за 12-ия успех на тима, с който Берое излезе на пето място. Черно море Тича допусна 22-а загуба от 23 мача от началото на сезона.

Варненци отстъпваха в борбата под коша (34-43) и в стрелбата от игра. След равностойна първа част, в която домакините взеха само 3 точки аванс – 16:13, баскетболистите на Берое доминираха до почивката. След 20 минути игра, водени от Седариан Рейнс и Александър Янев, старозагорци дръпнаха с 41:25.

Преднината на Берое достигна 19 точки в средата на третата част, но Черно море успя да намали до 48:62 преди последните 10 минути. Варненци свалиха разликата под 10 точки в началото на четвъртата част. С тройка на Цветомир Куртев резултатът стана 58:66 малко повече от 5 минути преди края, но домакините не допуснаха съперникът да се доближи повече.

Седариан Рейнс завърши с дабъл-дабъл от 19 точки и 11 борби за Берое, а Антон Кук допринесе с 15 точки и 7 асистенции. Александър Янев завърши с 14 точки и 9 борби.

Иван Спиров бе най-резултатен за гостите с 16 точки и 5 борби, а Мартин Стефанов се отчете с 15 точки и 6 борби.

В следващите си мачове Берое гостува на Черноморец в Бургас в събота, а Черно море Тича ще играе срещу Академик в Пловдив в понеделник.