Черноморец надви Берое и се утвърди на четвъртото място

09-04-2022 20:41 | BGbasket.com

Черноморец записа важна победа в последните кръгове от третото завъртане на НБЛ, с която на практика си осигури позиция в топ 4. Тимът се наложи като домакин над Берое с 89:78 и по този начин се утвърди на четвъртото място във временното класиране с 15 победи и 9 загуби. За да се стигне до промяна на позициите, трябва Черноморец да загуби три пъти, а Спартак Плевен да победи три пъти до края на редовния сезон. Това бе и трети пореден успех за тима, който е с две победи пред Спартак Плевен (13-11) и три пред днешния си съперник (12-12). В следващия кръг бургазлии гостуват на Балкан, а Берое посреща Шумен.

Равностойна първа четвърт със смени на водачеството доведе до малка преднина за гостите при 24:22. Отлична втора част за домакините, в която те ограничиха съперника до едва 12 точки, доведе до обрат и по-сериозно предимство за тях на почивката при 44:36. Ключовата трета част също бе в полза на Черноморец, който се откъсна напред и задържа стабилен аванс след 30 минути при 69:54. Равностойни минути до края запазиха статуквото.

За победителите 22 точки наниза Георги Боянов, който добави и 9 борби. По 18 точки добавиха Андрей Иванов (10 борби) и Тихомир Желев (6 тройки), а 16 отбеляза Евгени Хаджирусев.

Това бе трети мач за Берое в рамките на последните четири дни, но поне тимът разчиташе на трима от чуждестранните си играчи – Рейнс, Кук и Олека. Александър Янев завърши с дабъл дабъл от 18 точки и 11 борби за тима, а 16 плюс 5 регистрира Седариан Рейнс.