Спартак Плевен пречупи Черноморец в Бургас

02-05-2022 20:56 | BGbasket.com

Спартак Плевен записа ценна победа като гост на Черноморец с 87:72 в първи мач от четвъртфиналите в НБЛ. Реваншът ще се играе в Плевен в четвъртък, а Спартак ще има възможност да затвори серията на свой терен. Черноморец пък ще трябва да се пребори за победа като гост, за да има шанс да стигне до полуфиналите.

В Бургас баскетболистите на Спартак поведоха от самото начало и не изпуснаха водачеството до края на мача. Тимът от Плевен дръпна със 17 точки при 28:11 след 8 минути игра, но Черноморец намали до 10 точки в края на първата част. Плевенчани пак увеличиха аванса си до 17 във втората четвърт, но състезателите на Черноморец пак намалиха до 10 при 35:45 на почивката.

Гостите контролираха събитията на терена и след подновяването на играта и в средата на третата част поведоха с 22 точки при 65:43. Баскетболистите на Черноморец стопиха пасива си до 55:69 преди последните 10 минути и се доближиха на 7 точки от съперника пет минути преди края, но Спартак удържа щурма им.

Максим Корниенко беше най-резултатен за гостите с 26 точки и 11 борби. Николай Стоянов добави 15 точки, а Божидар Аврамов се отчете с 13.

За Черноморец Андрей Иванов реализира 22 точки, 9 борби и 3 асистенции, а Евгени Хаджирусев се включи с 15 точки и 7 асистенции. Влатко Гранич не влезе в игра за домакините.