Левски с ударно начало на плейофите и 116 в първия мач срещу Берое

(сн: BGbasket.com)
02-05-2022 19:36 | BGbasket.com

Левски записа най-резултатния си мач този сезон, след 116:74 срещу Берое в Мач №1 от четвъртфиналната серия в НБЛ.

"Сините" направиха тросмайсторски 40 асистенции в двубоя, а на 5 май могат да затворят серията при втори успех в Стара Загора.

Берое записа само 8 баскетболисти за мача, а Седариан Рейнс и Обина Олека бяха на пейката, но не по екип.

От другата страна, в пълен състав Левски вече бе направил избор за играч извън 12-те - Станислав Ваклинов и младия Мартин Петров.

Равностойни бяха само първите 6-7 минути от мача, след което Левски рязко дръпна напред със серия от 16-0.

Само за 15 игрови минути "сините" вече бяха отбелязали над 50 точки, а разликата скочи до 19.

Берое вкара последните пет точки за първото полувреме, за да скъси малко дистанцията - 60:47.

Левски бе направил впечатляващи 19 асистенции само през първото полувреме, а старозагорци бяха реализирали 8 тройки.

За пет минути от третата част съпротивата на Берое тотално падна и Левски нижеше кош след кош с лекота. Разликата мина 30 точки и мачът вече съвсем отиде в доиграване.

Последните минути послужиха на Левски да запише най-резултатния си мач този сезон, вкарвайки 116 точки. Берое пък се оказа на страната на губещия в двата мача, с най-много точки на съперника - срещу Рилски преди месец и днес.

Ивица Радич вкара 24 точки за 21 минути на терена, 28 за 19 минути добави след него Зейн Ноулс на позиция център.

22 точки за Берое вкара Антон Куук, Александър Янев не игра последната част и завърши с 5. По 18 и 15 вкараха съответно Мартин Сотиров и Дамян Минков.