Берое и Дунав ще спорят за 5-о място при девойките

(сн. БФБ)
14-05-2022 14:33 | BGbasket.com

Берое Стара Загора и Дунав Русе ще се срещнат в спора за 5-о място на финалите за девойки U19 в София.

Берое се наложи над Светкавица с 89:37, а Дунав победи Черно море Одесос със 61:41.

Така в спора за 7-о място респективно ще се срещнат Светкавица и Черно море.

Любопитното е, че Дунав и Берое играха помежду си само преди две седмици в мач за трето място на Купата на БФБ в Самоков и тогава русенки надделяха и взеха бронза.

Дунав наложи волята си над Черно море в силна втора част, а на почивката водеше с 36:24.

Второто полувреме бе равностойно, но варненки не успяха да се върнат.

Раня Абурая с 18 точки бе най-резултатна за успеха, Кристиана Маркова се записа с 4 точки и 15 борби.

За Черно море Каломира Пенчева отбеляза 13.

Берое отказа рано-рано Светкавица, като на почивката водеше със съкрушително 45:18. Разликата продължи да расте и през второто полувреме до края.

Сара Димитрова и Гергана Маданкова вкараха по 16, втората и с 10 борби на сметката си. 8 точки и 12 борби отчете Мартина Георгиева.

18 за Светкавица реализира Кристина Станкова, 10 - Теодора Рачева.