Рилски спортист е първият финалист при девойките U19

(сн. БФБ)
14-05-2022 16:19 | BGbasket.com

Рилски спортист ще играе за титлата в Държавното първенство по баскетбол за девойки U19, което се провежда в София. Тимът спечели убедително първия полуфинал в „Универсиада“ днес, след като победи столичния Локомотив със 73:49.

Рилецо триумфира с Купа БФБ по-рано през сезона, а по пътя му към златен дубъл ще застане победителят от мача Шампион 2006Славия, който е по-късно днес.

Възползвайки се от добрия си мерник от тройката и повечето грешки на съперника. Рилски спортист взе инициативата в началните минути. Тимът постепенно започна да трупа разлика и след първата част бе напред с 22:13, след като 13 от точките му до момента бяха вкарани от Радина Илиева. След размяна на кошове на старта на втория период отборът от Самоков направи силна серия и на почивката се откъсна с 44:20.

Ситуацията не се промени и след паузата. Локомотив София не мина границата от 10 точки и през третата част, като преди заключителния период баскетболистките на Маргарита Маринкова водеха с 61:29. Съставът на Лилия Георгиева успя да заличи част от изоставането си в оставащото време, но на практика мачът вече се доиграваше.

Радина Илиева бе най-резултатна за Рилски спортист с 28 точки (6 тройки). Дабъл-дабъл от 17 точки и 12 борби записа Деница Манолова.

За столичния тим Маргарита Иванова записа 15 точки и 10 борби, а Ренета Димитрова е с 14 точки.