Димитър Ангелов: Няма да се откажем лесно

(сн. balkan-basket.com)
14-05-2022 22:35 | Мария Маринова

Треньорът на Левски Димитър Ангелов е категоричен, че отборът му няма да се предаде, въпреки че вече изостава с 0-2 от Балкан в полуфиналната серия в НБЛ. Ето какво сподели наставникът след мача днес:

„Втори мач в четвъртата част се пропукваме. Не мога в момента да кажа точната причина. Не вярвам да е умора, защото имаме дълга ротация. Успяваме да ги запазим свежи. Балкан, с помощта на публиката, успя да се вдигне в последните минути. Успяха да вкарат няколко трудни коша, взеха няколко борби в нападение и това беше решаващо за мача накрая.

Основният ни проблем е в нападението. Във втори мач вече успяваме да ограничим отбора на Балкан до 70 точки, което в неговата зала за мен мисля, че е добро постижение. Ние имаме проблем в нападението. Не можем да си намерим нашия ритъм. Имаме изключително слаба стрелба. С три тройки няма как да победим.

Балкан има домакинско предимство. В преките ни двубои са ни победили в повече мачове, така че не мисля, че сме били фаворит. Ние имаме състав, но с него сме от 20 дни. Смятам, че двата отбора са равностойни. Балкан има огромни предимство да играе в тази зала тук. Ние имаме два мача в София, които трябва да вземем, за да се върнем тук за пети.

Имаме проблеми. Данчо играе втори мач, старае се, но не може да искаме повече от него. Зейн започна да навлиза. Имаме пропуски, но няма да се откажем лесно. Ивица Радич ни беше основен играч през сезона, който имаше средно по 18 точки и 9 борби на мач. С неговите поне 10 точки мачът ще е друг.

Надяваме се да върнем серията в Ботевград. Няма да се откажем. Надявам се да станат хубави мачове и да успеем да победим.“

Тагове: НБЛ - мъже, Левски, Димитър Ангелов