Миньор 2015 е на полуфинал в регион Запад на ББЛ А група

(сн. ББЛ)
17-05-2022 22:44 | BGbasket.com

Миньор 2015 е вторият отбор, който се класира за полуфиналите в регион Запад на ББЛ А група. Лидерът в редовния сезон затвори четвъртфиналната си серия с 2-0, след като тази вечер в столичната зала „Триадица“ спечели и втория си мач срещу Политехника с 91:71.

В следващата фаза тимът от Перник ще има за съперник победителя от серията Хебър – Файв, в която отборът на Веселин Веселинов спечели първия мач.

Успехът на Миньор тази вечер обаче не дойде никак лесно, като Политехника оказа сериозна съпротива на фаворита. Цялото първо полувреме бе много оспорвано и премина през няколко обрата, като на почивката баскетболистите на Георги Младенов водеха с 45:40.

Ключова се оказа третата четвърт, в която столичният тим отбеляза едва 6 точки. Миньор 2015 се възползва и направи силна серия, като преди последната четвърт поведе с 63:46. В оставащото време резултатността се вдигна значително, като гостите нямаха проблем да поддържат солиден аванс и да спечелят.

Георги Бързаков бе най-резултатен за успеха с 30 точки. Георги Дамянов вкара 15, по 12 имат Кристиян Ставрев (13 борби) и Милен Дудев (8 асистенции), а Христо Гатев се отчете с 11 точки и 9 борби.

За Политехника по 13 точки реализираха Ивайло Константинов (7 асистенции) и Стефан Георгиев (10 борби), а Йордан Кирилов записа 10 точки и 9 борби.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ПОЛИТЕХНИКА - МИНЬОР 2015

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2021/2022