ЦСКА е на полуфинал в регион Запад на ББЛ, Фаб Файв изравни на Хебър

(сн. ББЛ)
19-05-2022 23:22 | BGbasket.com

ЦСКА се класира за полуфиналите в регион Запад на ББЛ А група. В среща, изиграна тази вечер в зала „Триадица“ в София, тимът надви Балкан -2 с 80:67 и затвори серията с 2-0.

В този мач отборът от Ботевград отново бе с млади момчета и без един от основите си играчи Илиян Пищиков. В следващата фаза ЦСКА ще има за съперник Спортист Своге.

Армейците започнаха малко по-добре мача. Те обаче допуснаха 7 грешки само през първата четвърт, след която „зелените“ обърнаха за 27:20. Разликата в полза на баскетболистите на Мирослав Ралчев стана двуцифрена през втория период. ЦСКА не успя да отбележи нито една тройка през цялото първо полувреме, но имаше сериозно предимство в подкошието и на почивката намали за 36:43.

Съставът на Христо Ценов обаче заигра много по-добре след паузата. Въпреки че продължаваше да пропуска от далечно разстояние, тимът стигна до пълен обрат и преди последната част водеше с 60:55. В оставащото време разликата продължи да расте и „червените“ без проблеми задържаха водачеството си.

Димитър Генов бе над всички за победителите с 31 точки. Асен Попов се отчете 18 точки и 10 борби, а Виктор Гергов записа 12 точки и 7 борби.

За Балкан -2 по 17 точки реализираха Александър Гавалюгов и Михаил Гавазов, с 16 и 7 борби е Веселин Христов.

Трети мач ще определи последният полуфиналист в региона и съперник на Миньор 2015, след като в другия мач тази вечер Фаб Файв изравни на Хебър на 1-1 след победа с 95:78.

Тимът от Пазарджик имаше предимство почти през цялата първа четвърт, но в края й съперникът му обърна за 22:21. Резултатността се вдигна още повече през втория период, като след поредица от размени на водачеството, на почивката Фаб Файв бе напред с 52:46.

След паузата столичният тим взе инициативата. Той поведе с двуцифрена разлика за първи път в мача, а преди последната част бе се оттегли при 77:63. В оставащото време Хебър се доближи до 9 точки, но след това домакините отново увеличиха аванса си и спечелиха убедително.

Георги Кръстев записа 28 точки и 11 борби за победителите. Камен Атанасов се отчете с 25 точки, 7 борби и 7 асистенции. Мартин Горунов има 18 точки и 9 борби, а дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби има Георги Митровски.

За Хебър Кирил Райков бе над всички с 34 точки, 12 и 8 асистенции има Денис Петков.