Рилски спортист – Берое Стара Загора е финалът за Купа БФБ при момичетата U16

(сн: BGbasket.com)
03-06-2022 19:33 | BGbasket.com

Рилски спортист и Берое Стара Загора ще играят във финала в турнира за Купа БФБ при момичетата U16. Двата тима спечелиха първите си мачове от турнира, който започна днес в столичната зала „Локомотив“ в София.

В първата среща Рилски спортист надви Черноморец 2016 със 72:49 след по-успешна игра в подкошието и двойно по-малко грешки.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, а след него тимът от Самоков водеше с 33:31. Ключова обаче се оказа третата част, в която бургаският тим така и не успя да се разпише. Рилецо дръпна с 24 и до края задържа преднината си.

Моника Борисова бе най-резултатна за успеха с 19 точки и 7 борби, докато Деница Манолова се отчете с 14 точки и 12 борби.

За съперника Димана Костова записа 12 точки и 8 борби, но с 6 грешки.

В другия мач Берое Стара Загора се наложи над Локомотив София с 65:52 в мач общо с 63 грешки, разпределени почти равномерно и при двата отбора.

Гостите взеха точка аванс след десет минути игра, а на почивката се оттеглиха при 28:23 в своя полза. Те се откъснаха с 14 точки в началото на второто полувреме, а преди последната част водеха с 49:36. Почти през цялата заключителна четвърт Берое поддържаше двуцифрен аванс и спечели мача.

Албена Соколова вкара 18 точки за победителите. Гергана Маданкова има дабъл-дабъл 17 точки и 10 борби, но направи и най-много грешки – 9.

За Локомотив Ванеса Кокалова се отчете с 16 точки и 8 борби, 14 точки има Данислава Иванова.