Домакинът Черно море Тича и ЦСКА ще играят за титлата при момчетата U14

(сн. facebook.com/fanclubChernoMoreTicha)
04-07-2022 21:20 | BGbasket.com

Черно море Тича и ЦСКА ще играят за титлата при момчетата U14 във Варна. Отборите записаха победи в днешните полуфинали, а утре ще бъдат разпределени местата от първо до шесто в крайното класиране, след като Балкан прекрати участие в турнира.

Домакинът на финалния турнир Черно море Тича записа шестата си победа, за да стигне до спора за титлата. Тимът се наложи над БУБА баскетбол с резултат 76:65 в интересен първи полуфинален мач. Столичани спечелиха първата част със 17:9, но домакинът намали разликата само до точка на почивката. Варненци спечелиха третия период и поведоха, като останаха напред до края и изведоха мача до победа.

31 точки за победителите записа Светослав Славов, а 28 добави капитанът Мартин Попов. За БУБА 25 точки наниза Валентино Ковачев.

Драма в мача между ЦСКА и Славия нямаше, след като „червените“ спечелиха първите две части с 29:10 и 27:4, предрешавайки мача. Третата част бе равностойна, а Славия спечели последната, но просто намали с малко финалната разлика.

В разпределението за местата от пето до осмо в крайното класиране Балкан прекрати участие поради здравословни проблеми. Така за мача за 5/6 позиция директно се класира Шумен. В другата среща Делфин се наложи над Спартак Плевен със 74:53, след като спечели всяка от частите, и утре също ще спори за пето място. Така седми остават плевенчани, а осми – ботевградчани.

Поради прекратяването на участие на Балкан настъпи и промяна в началните часове – мачът за пето място ще бъде от 09:00 часа, този за трето – от 11:00, а финалът – от 13:00.