Черна гора с победа и загуба в контролите

(сн. BarbalicPhoto/KZS)
07-08-2022 13:57 | BGbasket.com

Националният отбор за мъже на Черна гора, който е сред съперниците на България на Евробаскет 2022, записа победа и загуба на старта на подготовката си.

Тимът участва на турнир в Целе, като в първия си мач от него се наложи над Нидерландия със 76:67, главно след по-силна игра до почивката.

Джона Радебау бе най-резултатен за успеха с 20 точки. Петър Попович реализира 15 точки, с 14 е Неманя Радович, а 12 има Алекса Илич.

Яник Франке отбеляза 19 точки за съперника.

Само 24 часа по-късно Черна гора отстъпи и на домакина Словения с 52:70.

Словенците все още са без голяма част от звездите си, включително Лука Дончич и Горан Драгич, но водеха почти през целия мач. Черна гора обаче навакса 18 точки пасив и за кратко обърна през третата част, но силен финален щурм донесе убедителния успех за домакините.

Заради приятелския характер на срещата за Словения в игра се появиха всички 14 баскетболисти, като само един от тях не се разписа. Най-резултатни с по 9 точки бяха Грегор Хроват и Юрий Мацура.

Неманя Радович отбеляза 16 точки за Черна гора, с 14 е Джона Радебау.