Черно море Тича спечели срещу Шумен в контрола

(сн. narodensport.eu)
12-09-2022 11:00 | Деляна Кадиева

Черно море Тича надви Шумен с 85:71 в контролна среща, част от подготовката на отборите за новия сезон. Срещата се проведе в неделя в зала "Христо Борисов" във Варна. Това бе първа проверка за гостите, докато преди това "моряците" имаха и една загуба.

В първите няколко минути от двубоя двата тима играха доста равностойно. Лека-полека състезателите на Черно море Тича съумяха да дръпнат в резултата и до края на първата четвърт водеха с 25:19.

През втората част разликата в полза на варненци мина границата от 20 точки, а на почивката те се оттеглиха при 51:36 в своя полза.

След паузата баскетболистите на Янко Янков опитваха да свалят изоставането си, но в заключителната част от двубоя варненци удържаха натиска на противника и спечелиха мача.

За тима на Черно море Тича най-резултатен беше капитанът на отбора Мартин Коцев, който записа 22 точки и 6 откраднати топки. С дабъл-дабъл с 14 точки и 11 борби завърши Мартин Йорданов, Иван Спиров също добави 14 точки.

Над всички за съперника беше Николай Георгиев, който записа също дабъл-дабъл от 26 точки и 17 борби. По 11 точки отбелязаха Георги Кендеров и Адриян Секулов, който направи и 5 асистенции.

Тагове: Черно море Тича, Шумен