Оспорван мач донесе трето място за Балкан на турнира ′Георги Христов′

(сн. balkan-basket.com)
29-09-2022 18:28 | BGbasket.com

Балкан спечели трето място на домашния турнир "Георги Христов" след успех в изключително равностоен мач срещу Черноморец и 78:76.

Двубоят премина през редица обрати, а единствената двуцифрена разлика бе за кратко във втората четвърт.

Още началото на мача даде заявка за оспорван сблъсък и това се оправда. В първата част Черноморец бе тимът с леко предимство, но нещата се обърнаха в полза на домакините през втория период.

Бургазлии отново догониха и стопиха най-голямата преднина на Балкан в срещата до почивката и тя дойде при аванс от 42:39 за Черноморец.

Нещата се повториха, като в началото на второто полувреме гостите поведоха, но ботевградчани направиха обрат.

Балкан поведе в края на третата четвърт и оттам вече не позволи нова промяна на водачеството, въпреки постоянния щурм на Черноморец.

Момчетата на Васил Евтимов търсиха победата до последно, но останаха без кош 2 минути в края на мача, когато Балкан затвори срещата.

25 точки за успеха вкара Райън Хароу, 13 добави Димитър Димитров.

За Черноморец 74 от 76-е точки бяха вкарани от титулярите. Мунис Туту отбеляза 24, 14 добави Георги Боянов.