Спартак спечели и втори турнир след здрава битка в Ботевград

(сн. balkan-basket.com)
29-09-2022 21:08 | BGbasket.com

Спартак Плевен спечели и втори предсезонен турнир, този път в Ботевград. Амбициозният тим на плевенчани победи на финала на турнира "Георги Христов" македонския Пелистер с 94:89.

Подобно на полуфиналната битка и тук плевенчани се хвърлиха здраво и успяха с воля да измъкнат крайния успех.

Пелистер поведе в първата част, но Спартак не позволи да се стигне до разлика. Във втория период се премина през куп обрати в резултата, като след отлична резултатност почивката дойде при 48:49.

Спартак стартира добре второто полувреме, но не задържа аванса си, и македонците се върнаха в мача. Отново се премина през няколко смени на водачеството, няколко равенства, но в последните три минути Спартак бе по-добър и заслужи победата.

По 19 точки за успеха вкараха Николай Стоянов и Цветомир Чернокожев, 16 добавиха Ники Маринов и Мартин Маринов, вторият с пет тройки на сметката си.

17 за Пелистер вкараха Сеад Хаджифейзович и Донте Карутерс.