Апоел Хайфа спря устрема на Рилски, в Самоков чакат за ′щастлив губещ′ 📸

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн. FIBA.basketball)

30-09-2022 22:22 | BGbasket.com

Рилски спортист ще чака до последно, за да разбере дали ще намери място в групите на ФИБА Къп.

Самоковци загубиха с 61:68 на финала на група С от квалификационния турнир в тяхната зала.

Така те са с точкова разлика +8 и очакват оставащите два мача от квалификациите, които се играят все още. Крайова е с по-добър актив от +11 точки.

Воденият от Шарон Друкер тим на Хайфа води почти през цялото време, като в един момент стигна до 17 точки преднина.

Рилски имаше много трудности в нападение през първото полувреме, като успя да отбележи едва 22 точки за 20 минути. Апоел също не бе много резултатен, но все пак взе добра преднина.

Израелците натискаха здраво и караха Рилецо да прави твърде много грешки и лоши атаки.

През второто полувреме нещата не потръгнаха отново за домакините, но в последната четвърт Рилски вече се събра за последен щурм.

Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров стопиха изоставането си до само 4 точки, а в последната минута и до три, но така и не успяха да изравнят.

В заключителните секунди и въпреки таймаута на треньора си, самоковци допуснаха още 4 точки и се получи голяма разлика.

Димаджио Уигинс вкара 14 точки, Еван Бати - 13, Брендън Рандолф още 10.