Рилски се завърна гръмко в А група жени

(сн. facebook.com/rilskibasketcom)
08-10-2022 17:58 | BGbasket.com

Рилски спортист се завърна в женския елит с победа, при това убедителна над Академик Пловдив. Самоковки показаха много обещаващи млади таланти в дебюта си за успеха с 91:52.

След по-равностойна първа четвърт, във втората Рилецо се развихри и се откъсна в резултата.

На почивката домакините вече водеха с 47:24, за да имат спокойствие за второто полувреме.

Те не оставиха нищо на случайността и в третата част сложиха точка на спора с 26:8 в нея.

Академик спечели последния период, но тогава вече бе късно за нещо повече.

Раня Абурая бе най-резултатна с 20 точки за Рилски, 15 отбеляза Деница Манолова, по 12 - Радина Илиева и Вероника Джикова, като Джикова бе съвсем близо до трипъл-дабъл с 10 борби и 9 асистенции.

13 за Академик, с 5 асистенции записа новото попълнение на тима Валентина Горанова, по 9 отбелязаха Десислава Хилендарова и Маргарита Чипова.