Монтана 2003 вкара 120 за начало на сезона

08-10-2022 19:54 | BGbasket.com

Монтана 2003 започна новия сезон в женската А група с категорична победа. По-опитният тим не срещна затруднения срещу Шампион 2006 на свой терен в зала „Младост“ и спечели мача със 120:33, след като доминираше осезаемо по всички показатели.

В следващия кръг за баскетболистките на Николай Господинов предстои дерби с Берое в Стара Загора, докато столичният тим ще е домакин на Рилски спортист.

Домакините започнаха много силно мача и още след десет минути игра се откъснаха с 30:6. Темпото се запази и през втория период и на почивката те бяха напред с 61:19.

Монтана 2003 мина границата от 30 точки и през третата четвърт, а преди заключителните десет минути преднината на отбора бе най-голямата в мача до момента – 96:26. В оставащото време Шампион 2006 така и не успя да заличи поне част от пасива си и съперникът спечели още по-убедително.

Шест баскетболистки на домакините завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатна бе Моник Рийд с 28 точки, като тя овладя и 11 борби. Валерия Алексиева записа 22 точки и 8 борби.

За столичния тим Антония Филипова вкара 11 точки, със 7 и 8 борби е Елена Димова, която обаче има и 5 грешки.