Шампион 2006 пребори Рилски за първа победа

(сн. БФБ, архив)
15-10-2022 17:00 | BGbasket.com

Шампион 2006 и Рилски спортист изиграха оспорван двубой от женската А група, като столичният тим се наложи в края със 74:71 и взе първа победа за сезона.

Шампион взе добър аванс в първата част и го увеличи малко до почивката за 37:26, но в третата четвърт самоковки успяха да стопят изоставането си.

След силна серия на Рилецо, разликата падна до пет точки, за да върне интригата.

В средата на последния период гостите свалиха само до две точки пасива си, но не стигнаха до пълен обрат.

Елена Димова и Антония Филипова взеха финалните атаки за Шампион, за да оставят победата в София.

Димова завърши с 28 точки и 13 борби за успеха, 13 вкара Филипова.

За Рилски Радина Илиева реализира 24, 18 и 10 борби добави Деница Манолова, а Моника Борисова отбеляза 16. Рилски бе без Вероника Джикова в двубоя, а още основни състезателки не записаха минути.