Берое с претенции към съдийството на мача в Шумен

31-10-2022 09:41 | BGbasket.com

Берое изрази претенции към съдийството по време на мача на тима с Шумен като гост миналия четвъртък. Двубоят бе спечелен от домакините със 77:74.

Ето какво написаха по този повод от старозагорския клуб, като публикуваха и видео с избрани моменти от срещата:

„Приятели, ние загубихме в Шумен заради собствената си неубедителна, да не кажем слаба игра, но има неща, които не могат да се подминат и трябва да се изговорят.

В хода второто полувреме от срещата и определено в последната минута считаме, че отсъжданията на реферите подчертано повлияха на крайния резултат.

Отзад напред - ние твърдим, че Секулов прави очевидни крачки при последното владение в срещата, от което получаваме съдбоносна тройка. По същия начин твърдим, че има очеизваден фаул на защитника (вместо осъдения фаул в нападение) в контакта му срещу Хъдсън, около 50 сек. преди края, който променя хода на срещата.... И прочие и прочие, да не изброяваме един куп неща осъдени или пропуснати, във вреда на Берое.

Бихме приели всичко това за нелепо стечение на обстоятелствата, ако грешките на съдиите бяха направени в двете посоки. Но колкото и да търсим такива с тежест около 15 точки в наша полза, какъвто е бенефитът на противника, при това само второто полувреме на срещата ... Е не, не намерихме. Просто липсват такива! Тук пред нас изниква логичният въпрос, касаещ съдийството - това по някакви причини ще бъде тенденция относно клуба ни или е форма на посредственост?

Нека капацитетите да анализират и да си отговорят.“

Публикацията бе споделена и от старши треньора Бойко Миленков, който също направи коментар в социалните мрежи. Ето какво написа той:

„Никога не съм си позволявал да търся причини за негативен резултат в трети лица. Винаги съм бил критичен към себе си основно и към отбора си. Не искам да звуча като хленчещ келеш, трезво съзнавам слабата ни игра в този мач и разбира се изводите и причините си остават в нашата “кухня”.

Мачовете с Шумен винаги са имали по-особена стойност за мен като човек, израснал в този град, в който съм оставил много приятели. Не тая лоши чувства към никой (почти), момчетата от отбора на Шумен хвърлиха доста труд и успяха да спечелят. За мен и за нас остава обаче една горчилка, макар слабата ни игра, мисля, че ако не бяха някои решения на трети лица, особено в края на срещата, можеше да се измъкнем от тази тежка ситуация с положителен резултат. За миг не си мисля, че има тендециозност, но това за мен са елементарни за отсъждане ситуации, някои от които ми клонят към брутализъм…“

Тагове: НБЛ - мъже, Шумен, Берое