Монтана вкара над 100 за трети път през сезона в А група

(сн. chervenkarton.com)
05-11-2022 17:32 | BGbasket.com

Монтана 2003 вкара над 100 точки в трети мач през този сезон от женската А група. В среща от петия кръг в шампионата тимът очаквано не срещна затруднения при гостуването си на Академик Пловдив, печелейки със 102:35.

Победата бе четвърта за българския вицешампион, който има и една загуба, докато днешният му съперник продължава да е без успех до момента.

За пореден двубой баскетболистките на Николай Господинов си свършиха работата още през първото полувреме, след което водеха с 58:17. Много силно стартираха Александра Петрова, Борислава Денчева и Габриела Николова, вкарали 43 от точките на тима си до момента. Домакините пък така и не успяха да отбележат от тройката до почивката, а отстъпваха и сериозно в подкошието.

Серия от 11:0 в полза на Монтана 2003 даде начало на второто полувреме. Повече от седем минути домакините нямаха кош от игра и след общо 4 точки в тази част, преди заключителната вече изоставаха с 21:83. Последната четвърт бе доста по-равностойна, но мачът отдава вече се доиграваше.

Всички седем баскетболистки, които взеха участие в срещата за гостите, завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатна бе Александра Петрова с 31, като овладя и 18 борби. Борислава Денчева реализира 16, с 14 е Габриела Николова, Валерия Алексиева има 11, а по 10 добавиха Ванина Василева (14 асистенции), Микаела Дамянова (8 борби) и Йоанна Иванова.

За Академик по 8 точки вкараха Мила Кръстева, която има още 8 борби, но и 6 грешки, както и Десислава Хилендарова.