Рилски спортист удари Локомотив у дома и прекъсна серията от три загуби

(сн. facebook.com/rilskibasketcom)
05-11-2022 18:05 | BGbasket.com

Женският отбор на Рилски спортист записа втора победа в редовния сезон на А група. След три поредни поражения самоковки се наложиха като домакини над Локомотив София с категоричния резултат 77:46. Така те вече са с актив 2-3, а днешният му съперник – с 1-4, като това бе трета поредна загуба за него. В следващия кръг Рилски гостува на Академик Пловдив, а Локомотив – на Берое Стара Загора.

Малко след началото на мача резултатът беше 4:2 в полза на гостите, след което Рилски спортист „заключи“ коша си и до края на първия период вкара 19 безответни точки. Стабилната разлика се запази през цялата втора част и на почивката вече надвишаваше 20 точки при 39:18.

Самоковки продължиха да контролират случващото се на терена след подновяването на играта и уверено вървяха към успеха. След 30 минути разликата вече беше 26 точки, а до края стигна и границата от 30.

Раня Абурая записа 15 точки и 4 борби за победителките, а 11 вкара Радина Илиева. С 10 точки и 7 борби се включи Моника Борисова.

За Локомотив със 17 точки се отличи Маргарита Иванова, а 8 точки и 7 борби регистрира Гергана Цекова.