Берое категоричен във втория си мач от Балканската лига

22-11-2022 19:52 | BGbasket.com

Берое записа категорична победа във втория си мач от редовния сезон на Балканската лига. Тимът бе домакин на черногорския Милениюм и се наложи с резултат 95:63. Така българският тим е с актив 2-0, а в следващия си мач ще гостува на Апоел Беер Шева в Израел.

Старозагорци започнаха мача със серия от 14:0, но до края на първата част съперникът успя да навакса част от изоставането си и се доближи на седем точки. Берое отново успя да направи разликата двуцифрена, като на почивката тя вече беше 15 точки при 46:31.

Бързо след подновяването на играта домакините дръпнаха с над 20 точки напред и запазиха статуквото в своя полза до края на мача, като направиха победата си категорична.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен с 18 точки бе Корнилиъс Хъдсън, който добави и 9 борби и 6 асистенции, 17 точки добави Ти Кей Идоджи, а с 15 точки се отчете Дариъс Хол.

За Милениюм Балша Миротич регистрира 17 точки и 10 борби, а с по 11 се включиха Марко Райчевич и Богдан Цебалович.