Фаб Файв спечели дербито с Политехника в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
07-12-2022 23:40 | BGbasket.com

Фаб Файв записа седма победа от началото на сезона в ББЛ А група. Тимът спечели столичното дерби с Политехника в регион Запад, побеждавайки го със 78:70 тази вечер в столичната зала „Триадица“.

След тази среща победителите днес са с баланс 7-2, докато днешният им опонент е с 5-4.

Баскетболистите в черни екипи дръпнаха с 16 точки още в средата на първата част. Темпото спадна значително след това, но след десет минути игра авансът им бе солиден – 25:11. През втория период играта бе доста по-равностойна, като на почивката съперникът им намали за 33:42.

След паузата Фаб Файв отново започна да увеличава преднината си и преди последната четвърт вече бе напред с 62:47. Политехника не се отказа и намали значително изоставането си в заключителните минути, но до пълен обрат така и не се стигна.

Мартин Горунов бе най-резултатен за победителите с 19 точки и 9 борби. Георги Христов се отчете с 16 точки, 15 и 12 борби има Георги Митровски, Георги Кръстев реализира 13, с 12 е Александър-Марко Милър.

За Политехника по 15 точки отбелязаха Иван Николов и Ивайло Константинов (7 борби, 9 асистенции и 8 грешки). Дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби има Стефан Георгиев.